הדרך לקניית תכשיט יהלומים בראש שקט עוברת בחנות שבה האמינות קודמת לכל והשירות הוא לאורך כל הדרך.

דניאל שרף


דניאל שרף בעלים של שרף יהלומים ותכשיטים יצרנית יהלומים ותכשיטים מזה 30 שנה, מסביר לפי מה נקבע מחירו של יהלום ולמה כדאי לשים לב ברכישה.
כולנו יודעים שיהלומים הם לנצח, אבל מה באמת אנחנו יודעים על יהלומים? הרי מחירו של תכשיט יהלומים מושפע ממספר פרמטרים, שלעין של מי שאינו מומחה בתחום, אין סיכוי להעריך אותם נכונה.
מסתבר שהדרך לקניית תכשיט יהלומים בראש שקט עוברת בחנות שבה תהיו בטוחים בכל מאת האחוזים שלא הוליכו אתכם שולל, שבה האמינות קודמת לכל והשירות הוא לאורך כל הדרך, עד לקנייה שממנה תהיו מרוצים בכל מאת האחוזים וגם לאחר מכן.
לפי מה נקבע מחירו של יהלום?
מחירו של יהלום נקבע בהתאם לארבעה אלמנטים:
טיב העבודה-ככל שליטוש היהלום נכון יותר מבחינת הפרופורציות והאחוזים כך הוא יהיה יקר יותר.
ניקיון-ככל שביהלום פחות חומרים זרים ופגמים כך מחירו יהיה גבוה יותר. צבע-ככל שהיהלום יהיה צלול יותר כך הוא יחשב ליוקרתי יותר, אלא אם כן מדובר ביהלומים צבעוניים.
משקל-משקל היהלומים נמדד בקראט, כאשר קראט אחד שווה חמישית גרם. מובן שככל שהמשקל היהלום גבוה יותר כך עולה מחירו לקראט.
אילו פרמטרים כדאי לקחת בחשבון כאשר מגיעים לרכוש טבעת יהלום?
בראש ובראשונה יש לקבוע את התקציב, כל אחד לפי יכולתו. בהתאם לנתון זה ניתן בעזרת איש מקצוע לתכנן סדר עדיפויות. לדוגמא: האם להתפשר על רמת ניקיון כדי לרכוש יהלום גדול יותר? וכדומה. מובן שיש להתחשב בטעם האישי ובהעדפה לסוג הזהב 18 קראט או 14 קראט, זהב צהוב, לבן או ורוד.
איזה שיבוץ מומלץ יותר ליהלום?
עניין השיבוצים נכנס גם להגדרה של טעם אישי. ישנו שיבוץ שיניים ושיבוץ כוס: בשיבוץ שיניים האבן נתפסת בין 4-6 שיניים כך שהאבן חשופה יותר ויושבת על הגובה מעל הטבעת, ואילו בשיבוץ כוס האבן שקועה ונמצאת בקו אחד עם שטח הפנים של הטבעת. שני השיבוצים בטוחים, אולם חשוב מאוד לקנות את התכשיט בחנות אמינה ומקצועית.
כיצד אנשים שאינם אנשי מקצוע יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם רוכשים תכשיט יהלומים איכותי? לפני הקנייה חשוב לבדוק מי הבעלים של החנות, מה הניסיון המקצועי שלו וכמה שנים הוא בענף התכשיטים ויהלומים. חשוב מאד לקנות את תכשיט היהלום אצל בעל ניסיון ביהלומים ולא רק בענף בתכשיטים.
כיצד הרוכש יכול להיות בטוח שהמחיר שקיבל אכן הוא המחיר הטוב ביותר? מכיוון שהרוכש אינו מומחה בתחום, עליו לגשת לקנות את הטבעת אצל יצרן אמין, ישירות מהמפעל, ללא פערי תיווך, ברכישה בחנות יש לקחת בחשבון שהתכשיט עובר כמה שלבי תיווך עד שמגיע ליעד הסופי, וזה משפיע על המחיר.
אצל שרף דניאל תכשיטים קיים מבחר טבעות אירוסין ותכשיטים גדול וכן אפשרויות לעיצוב אישי לכל מגוון התכשיטים במחירים ללא תחרות.
דניאל שרף הצטרף לסטודנטים נישאים כי הרגיש את מצוקת הסטודנטים והמחירים הגבוהים והלא מוצדקים עבור עבור טבעות יהלום וכן עבור זירקונים, סווארובסקי, גולד פילד וכסף, באותו הסכום אפשר לרכוש יהלום משובץ על טבעת זהב אמיתית, תכשיט שהערך שלו נישאר לנצח. 


דניאל שרף