איך בוחרים את ספק המגנטים המושלם

תחום המגנטים הוא אחד התחומים הבעייתיים ביותר מכיוון שהשוק מוצף במאות חברות המספקות שרותי מגנטים, חלקם צלמים מקצועיים ואמינים וחלקם נוכלים שרוצים לעשות כסף קל על חשבון החתונה שלכם.

לירן קינן - צילום אירועים

אז לפני שמגיעים לנושא המתבקש המחיר יש עוד כמה דברים הרבה יותר חשובים בדרך....
פגישה היא הדרך הטובה ביותר לבדוק את איכות הספק. חשוב לראות בעיניים בידי מי אתם הולכים להפקיד את צילום המגנטים של החתונה שלכם. הפגישה צריכה להיות עם הצלם שיהיה אצלכם באירוע ולא עם סוכן מכירות או צלם ששולח עובד לאירוע.
צלם מגנטים צריך להיות קודם כל צלם, עובדה מפתיעה היא שרוב האנשים שמצלמים מגנטים הם אינם צלמים. צלמים בתחום קוראים לזה "אדם עם מצלמה" לא להתבייש לשאול באיזו מצלמה הצלם משתמש ולבדוק באינטרנט אם היא מספיק מקצועית לצילום חתונה.
חולצה - צלם מגנטים חייב ללבוש חולצה שכתוב עליה ״צלם מגנטים״ כדי שהאורחים יוכלו להבדיל בינו לבין שאר הצלמים.
כמות - כולם כיום מציעים מגנטים ללא הגבלה, זה לא שקר יש דבר כזה, השאלה כמה מגנטים באמת הצלם מוציא במהלך האירוע, אם הוא לא מרמה ומדפיס באמת ללא הגבלה צריך לצאת לפחות 400 מגנטים. (באירוע של מעל 350 מוזמנים) בנוסף חשוב לוודא עם הצלם שמספר העותקים יהיו כמספר המצולמים בכל תמונה.
מספר אנשים שמגיעים לאירוע - לכל אירוע קטן או גדול צריכים להגיע צלם וחותך מגנטים. במידה ויש גם זיקוקים צריך להגיע בנוסף מפעיל זיקוקים עם רישיון וביטוח.
איכות - שימו לב! נגמר עידן הלמינציה. עד היום הדפיסו מגנטים ע"י מדפסות של canon בתוספת למינציה כדי למנוע דהייה של המגנט כיום ישנה שיטת הדפסה חדישה הנקראת "הדפסה תרמית" אשר מעבר לעמידות התמונה לא מצריכה למינציה, עמידה במים ואיכות ההדפסה זהה לפיתוח במעבדת צילום.
מחיר - המחיר לצילום מגנטים באירוע כיום נמצא במצב מאוד בעייתי המחירים הם בין 500 ש"ח ל-1400 ש״ח. הפערים הגדולים נובעים בעיקר מהרבה אנשים שהם לא צלמים ומחפשים השלמת הכנסה ופשוט קנו מצלמה ומדפסת ומצעים את עצמם במחירי רצפה. כמובן שהתמורה היא צילום ברמה נמוכה מאוד, הדפסה זולה שדוהה כמה חודשים לאחר האירוע, כמות קטנה של מגנטים ואורחים שמחפשים את הצלם כל הערב.
מצאתם ספק שעונה על כל הקריטריונים?
אתם יכולים להיות רגועים, המגנטים שלכם בידיים טובות זכרו תמיד! מגנטים לחתונה הם לא מוצר שאפשר להחזיר אם לא מרוצים-מתחתנים רק פעם אחת.


לירן קינן - צילום אירועים