להפוך לכלה ליום אחד

מדובר בתהליך ארוך של חיפוש ובחירה מייגעים אך מהנים, מהרגע שנבחר המעצב הנכון ועד לרגע שבעזרתו מתקבל הדגם הנכסף שבו דמיינת את עצמך ביום המאושר. "כשתהיי כלה...", משפט שהצטלצל באוזניים מאז היותך ילדה, והנה הגיע היום המיוחל שאת ובחיר ליבך החלטתם לצאת לדרככם המשותפת.

הפקת ארוע כמו חתונה הינו תהליך מורכב הכולל בתוכו מכלול לא קטן של נותני שרות. מהרגע בו נקבע התאריך ונמצא המקום לערוך את הארוע המיוחל, את מוצאת את עצמך בסיור של סלוני כלות ומעצבים.

בחירת שמלת הכלה שלך היא פרוייקט בפני עצמו – מבחר השמלות גדול כל כך, והמגוון הרב יכול להותירך מעט מבולבלת ואובדת עצות.

להלן מספר נקודות מפתח ועצות שיעזרו לך להתמקד ולהגיע אל הדגם הנכסף:

ראשית, רצוי להתאים את סגנון השמלה לסגנון האירוע והאוירה בו – לארוע בחוף הים רצויה שמלה קלה ואוורירית, לגן – שמלה רומנטית, לאולם – סגנון יותר קלאסי ואם בחרתם במלון, השמלה יכולה להיות דרמטית ותיאטרלית.

לאחר שנבחר הסגנון, יש לבחור דגם שיתאים לנתוני גופך האישיים, מידותייך ונוחיותך – ולשם כך יש לשבת עם המעצב/ת שבחרת ויחד לבנות את "שמלת החלומות" שלך. יש לקחת בחשבון את כל המכלול: צבע וסוג הבד, הגיזרה, השיער, האיפור, הנעליים, האביזרים הנלוים (תכשיטים) ובל נשכח את הזר...

צבע השמלה:

ישנה חשיבות גדולה בהתאמת צבע השמלה לגוון העור ולצבע העיניים. קיים מגוון רחב של צבעים לשמלות כלה וחשוב לזכור שגם בשמלות כלה קיים מה שנקרא "צו האופנה". אם החלטת להיצמד לדיעה הרווחת "שמלת כלה בלבן" – יש באפשרותך לשלב פריטים, ואפילו קטנים, בשמלה כגון: פרחים, אבנים, חרוזים או כל תוספת של בד בצבע אחר אשר אופנתי לתקופה בה את מתחתנת. – כלומר – את יכולה לעצב שמלה לבנה אשר תשלב אבזור מקורי, הינומה בטקסטורה שונה או אפילו נעליים בגוון אחר.

גזרת השמלה:

גזרת השמלה חייבת להיות מותאמת לך ולנתונייך האישיים – והדבר חייב להיעשות באופן אישי. לבחורה מלאה במידותיה מתאימה גזרת ה"פרינסס" – קו צמוד בחלקו העליון של הגוף אשר הולך ומתרחב בהדרגה מהמותן כלפי מטה – כקו זורם עם קו הגוף. בשום אופן לא רצוי לבחור בדגם אשר מכיל באזור המותן קו כיווץ אחד, אשר גורם לשמלה להיות ולהראות נפוחה – דבר שלא יחמיא לגוף מלא. כמו כן, לחזה גדול מומלץ מפתח מחשוף עמוק בצורת "וי" או אליפסה, אזור כתפיים רחב וזרועות רחבות יכולים להטשטש בעזרת שרוול קטן או שרוול מבד שקוף, או כל אלמנט אחר. לעומת זאת לכלות בעלות מבנה גוף דקיק מאוד, יש להתאים שמלה אשר תיתן אשליה של מעט "מילוי" במקומות הנכונים.

למידות גוף סטנדרטיות יניתן להתאים את רוב בגזרות הקיימות, יש לשים לב ולהדגיש את הנתונים היפים, אך במקביל לטשטש או להסתיר את החלקים הפחות מחמיאים.

סוג הבד:

יש בשווקים מגוון רחב של סוגי בדים, אך לפי דגם השמלה הנבחר וקו גופך, יש להתאים את סוג הבד המתאים ואת זאת ניתן לעשות בעזרת המעצב. רוב השמלות מעוצבות בבד סאטן, שיפון, אורגנזה, טול, משי, טפט וכו'.

השיער:

את השיער יש לסרק ולעצב בהתאם למראה הכללי של השמלה וכמובן במקביל להתאים למבנה הפנים.

במידה ובחרת במראה הרומנטי – השיער יכול להיות מפוזר ברובו ושזור פרחים. למראה הדרמטי או התיאטרלי ניתן לאסוף את השיער ברובו ולאבזרו בסיכות מפוארות או בכל אבזור אחר אשר תואם את אופי השמלה.

במידה והחלטתם להתחתן במקום פתוח כמו גן או חוף הים וכדומה, רצוי לאסוף לפחות חלק מהשיער משום שמזג האויר והלחות עלולים ויכולים להשפיע על השיער במהלך הערב.

נעליים ואיבזור:

הנעלים והאביזרים הנלווים האחרים הינם חלק בלתי נפרד מהמראה הכללי. על הנעליים להיות לא רק תואמות לסגנון השמלה וצו האופנה של אותה עונה, אלא גם נוחות לרגלייך למהלכו של כל אותו הארוע.

יש לתת את הדעת בבחירת הנעל, לא רק בהתאמה לשמלה, אלא גם בהתאם לגובהך הכללי עם הנעל וגובה התסרוקת – ליד בן זוגך. על התכשיטים להשתלב עם סגנון השמלה ולתת מעין השלמה למראה הכללי.

כתב: אבי הרוש - מעצב שמלות כלה, שמלות ערב וחליפות חתן