מחשלים אהבה

בעולם בו הכל אינסטנט ומיוצר בפס יצור המוני הצורף אלי היבש מציע לזוגות העומדים לבוא בברית הנישואין לקחת פסק זמן מהמירוץ לחופה וליצור במו ידיהם את הסמל האולטימטיבי לאהבתם

הדבר המוחשי היחידי שנותר לנו ביום שאחרי החופה, פרט ל- DVD ואלבומים במגירה, הן טבעות הנישואין שאותן אנו עונדים והן אלה שעתידות להזכיר לנו מדי יום ביומו את הקשר החשוב בחיינו, את האהבה וההתחייבות שלנו האחד לשני. למרות זאת, רבים מאתנו מקדישים לתהליך בחירת הטבעת זמן ותשומת לב מעטה יחסית לשאר הפרטים הרבים המרכיבים את טקס ומסיבת החתונה.

בתוך המולת ההכנות שלפני החתונה בני הזוג מקדישים לבחירת הטבעת מספר שעות של שיטוט בחנויות תכשיטים המציעות מבחר רב של טבעות מפס ייצור זה או אחר שאין בהן ייחוד או ביטוי אישי של מי מבני הזוג. אלי היבש, צורף ואומן רב תחומי מציע לזוגות הזדמנות נדירה לעצב ולחשל במו ידיהם את טבעות הנישואין האחד עבור השני בזהב 24 קראט. הטבעות המתקבלות הן האישיות ביותר, ייחודיות ומלאות משמעות אמיתית.

שירן כרמל מתל אביב, החליטה שהיא מוותרת על פס הייצור ובוחרת באלטרנטיבה. "חיפשתי טבעות נישואין מיוחדות שיביאו לידי ביטוי את הקשר המיוחד שביני לבין בן זוגי. במהלך שיטוטיי באינטרנט נתקלתי באתר של אלי והתרשמתי מאוד מהגישה הייחודית. אלי מציע סדנה לבני הזוג בה הם מעצבים ומייצרים בעצמם טבעות נישואין האחד לשני. למרות שאין לי כל ידע או ניסיון במלאכת יד ובטח שלא בעבודה עם מתכות, היה לי ברור שטבעת נישואין שאצור בעצמי עבור בן זוגי ושבן זוגי ייצור עבורי היא החוויה שחיפשתי."

כשהגיעו לפגישה בסטודיו של המעצב בדירת גג בבניין באוהאוס משוחזר בלב תל אביב, גילו שירן ובן זוגה מציאות שונה. אלי עובד בטכניקות מסורתיות, ומיישם אותן באופנים בלתי שגרתיים. את כל התכשיטים שהוא מעצב, הוא יוצר בעבודת יד והם יחידים במינם. גם שיטת העבודה של אלי עם הזוגות בסטודיו היא ייחודית. במקום לייצר קולקציה של טבעות נישואין שמתוכה יוכלו לבחור, הוא מושיב את בני הזוג על כיסא האומן ומלמד אותם לעבוד עם זהב גולמי, לחשל אותו ולעבד אותו. שירן ובן זוגה שוחחו עם אלי לפני תחילת העבודה, ותיארו בפניו את העדפותיהם לגבי מראה הטבעות שהם מבקשים ליצור וטעמם האישי. לאחר שהוחלט על הכיוון הכללי, קיבלו בני הזוג הדרכה על אופן העבודה, בחרו כלים ויצאו לדרך. לאלי נותר רק ללוות את התהליך ולעזור במקרה הצורך. מגע הידיים של בני הזוג בתהליך העיבוד הטביע את החותם האישי בטבעת וכך בתוך זמן קצר נוצרו טבעות יפהפיות, אישיות ובעלות משמעות ייחודית האחד עבוד השני. הסדנה דורשה כשתי פגישות בנות כארבע שעות כל אחת.

"בתחילת התהליך הייתי מלאת חששות שלא אצליח להפוך את גוש הזהב לטבעת, אולם תוך זמן קצר ובהדרכתו הנינוחה של אלי, התחלתי לראות איך הופך גוש המתכת שהיה חסר צורה לטבעת בהתהוות.", אומרת שירן, "עבדנו על הטבעות בקצב שלנו עם התערבות מועטה בלבד של אלי. מעבר לעובדה שיצאנו בסופה של הסדנה עם טבעות ביד, החוויה שעברנו בסדנה הייתה מרגשת. בתוך כל ים הסידורים לקראת החתונה, בו בן זוגי ואני לא מצאנו זמן להחליף מילה אחד עם השני, מצאנו אי של שקט, בליווי המוזיקה שבחרנו, בקבוק יין ונשנושים שאלי, שבין היתר הינו גם טבח מחונן, הכין. החוויה כולה הזכירה לנו מדוע החלטנו למסד את הקשר בינינו."

גם אורית שדה מתל-אביב, התחברה לגישה שמציעה הסדנה. "נפגשתי עם אלי לאחר ביקורים בעשרות חנויות תכשיטים בהם כל הטבעות נראו לי חסרות ייחוד. מיד הבנתי שמה שהוא מציע יוצק משמעות חסרת תקדים לטבעות שאותן נענוד במהלך כל חיינו. עצם העובדה שהטבעת איננה נרכשת כמוצר מוגמר אלא תיוצר במו ידיי עבור בן זוגי ותטביע בו את רגשותיי כלפיו, וזאת במהלך של חוויה משותפת ואינטימית שלנו כזוג נראתה לי כדבר הנכון ביותר לעשות. כבר בשלב שיחת ההיכרות, הבנתי שזה יכול להתממש ואכן בסוף הסדנה יצאנו עם חוויה שללא ספק נזכור לתמיד"

תהליך העבודה על הטבעות היה נעים בצורה בלתי רגילה", משחזר רן, בן זוגה של אורית. "אלי ידע בדיוק איך להפיג כל חשש שהיה לי במהלך העיבוד של הטבעת, ולאחר זמן קצר צברתי ביטחון שאיפשר לי חופש יצירתי שלא חלמתי עליו. האווירה היתה משוחררת וההתנסות בעבודה בחומר היתה חושנית ואינטואטיבית. אורית ואני יצאנו מכל פגישה נלהבים ונרגשים מהבילוי המשותף ומכך שבאמת נעניק אחד לשני טבעת יחידה במינה. כמובן שהטבעות יצאו מדהימות "

קהל היעד של הסדנה מיועד לכל אחד גם לכאלו שאין להם שום נגיעה לתחום האמנות או האומנות. הסדנה הינה חוויה ייחודית ואינטימית שבסופה, טבעות הנישואין שיתקבלו יהיו תוצר של מחשבה ונתינה לבן זוגכם שתזכיר לכם יום יום את הקשר החשוב ביניכם. יחד עם זאת, הסדנה אינה מוגבלת דווקא לזוגות, ויכולה להתאים גם ליחידים המבקשים להעניק לאדם היקר להם תכשיט יחידני שיצרו במו ידיהם.

ליצירת קשר לאלי היבש התקשרו 054-8009606